Nowy tydzień w MDKZanim o wydarzeniach z nowego tygodnia, krótki news z tygodnia, który już się zakończył.
W weekend Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów pod batutą Tadeusza Grodzińskiego nagrywała pod zieloną kopułą naszego MDK materiał na nową płytę. Możemy już zdradzić, że ma się ona ukazać w grudniu tego roku i będzie ją można kupić na dorocznym Koncercie Bożonarodzeniowym orkiestry. Jej muzyczna zawartość może być doskonałym, gwiazdkowym prezentem - krążek będzie bowiem zawierał utwory, które nieodłącznie kojarzą nam się z grudniowym oczekiwaniem na święta i z samymi świętami.

Przez cały ten tydzień zapraszamy do kina PozaNova, gdzie wyświetlany jest film pt. "Jesteś Bogiem". Startujemy codziennie o godzinie 18.01. Film gramy do 25 października. Bilety są (jak to w tygodniu) po 11 zł. A na koniec tygodnia z polskim rapem na kinowym ekranie będzie można posłuchać rapowego koncertu na żywo. W piątek 26.10 zagra u nas formacja Pokahontaz. Bilety choć po 35 zł, to jednak zostało ich już niewiele. Wciąż są jednak u nas do kupienia. Koncert zaczyna się o godz. 18.
Jeszcze przed piątkowym koncertem pod zieloną kopułą też sporo się wydarzy. W środę (24.10) zapraszamy na kolejny wykład Transgranicznego Uniwersytetu III Wieku. Od godz. 11 będzie można posłuchać wykładu prof. Zbigniewa Śliwińskiego pt. "Bóle pleców dolegliwością każdego wieku". W czwartek (25.10) do naszego MDK zapraszają Lokalny Inkubator NGO oraz stowarzyszenie Interklub Femina. O godz. 11 rozpocznie się II Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Zgorzeleckiego. Będzie poświęcone współpracy wewnątrz oraz międzysektorowej organizacji pozarządowych. Wykłady i dyskusje uprzyjemniać będą występy muzyczne. Całość potrwa do ok. godz. 14. Tydzień kończymy teatralną niedzielą. Warto datę 28 października wpisać sobie w kalendarz lub ustawić powiadomienie w telefonie. W niedzielne popołudnie będzie można zabrać latorośle w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym na spektakl teatralny pt. Śpiąca Królewna. Zaczynamy o godz. 16. Przedstawienie zagrają aktorzy Zdrojowego Teatru Animacji z Jeleniej Góry. Będzie bajkowo, kolorowo i z morałem. Bilety w cenie 10 zł są jeszcze do kupienia w MDK.
Uwaga, uwaga: do kupienia są już także bilety na kolejne spektakle naszego cyklu Edukacja Teatralna Dzieci: 24 listopada 2012, w sobotę o godz. 16. pokażemy spektakl pt. „Piotruś i wilk"; w niedzielę, 9 grudnia 2012, o godz. 16 do zobaczenia będzie przedstawienie pt. „Tomcio Paluszek". Wszystkie bilety są po 10 zł.Choć czasu jest jeszcze trochę przypominamy też o spektaklach teatralnych w ramach listopadowych Zgorzeleckich Spotkań z Teatrem. Pierwsze spotkanie już 4 listopada (niedziela) o godz. 18. Jan Janga Tomaszewski wystąpi w Zgorzelcu ze swoim muzycznym spektaklem pt. „Hey Joe"
Jan Janga Tomaszewski to znakomity aktor i kompozytor. Znany m.in. z seriali „M jak Miłość", „Na Wspólnej", czy z filmów „Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem" i „Panna Nikt". Bilety już można u nas kupić, kosztują 20 zł.

 

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2100zł 4,2300zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-07-19

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa