II rok z Football Academy Bogatynia 13W niedzielę (05.10) na boisku OSiR przy ul. Białogórskiej w Bogatyni grupa ok.70 osób dość specyficznie i radośnie obchodziła II rok szkółki piłkarskiej Football Academy Bogatynia. FA Bogatynia powstała we wrześniu 2012 roku, a jej założycielami i pierwszymi trenerami są Wojciech Walczak i Wojciech Mikulski. Obaj w młodości uprawiali piłkę nożną w lokalnym wydaniu.

 

Kiedy ich przygoda z piłka się zakończyła, w głowach zaczął kiełkować pomysł o utworzeniu szkółki piłkarskiej z prawdziwego zdarzenia. Na wiosnę 2012 roku, niezależnie od siebie, obaj podjęli działania zmierzające do założenia szkółki. Dopiero prezes Pogoni Markocice, Marek Gorczyca wpadł na pomysł, aby obaj połączyli siły i stworzyli wspólna akademię. Poznał ich ze sobą i zaproponował współpracę. Pomysł ten spodobał się obu i na jesień szkółka ruszyła pełna parą. Na początku w zajęciach brało udział ok. 35 dzieci. W ciągu roku przez szkółkę przewinęło się ok. 180 dzieci i młodzieży. W chwili obecnej w akademii jest ok. 80 chłopców i 4 dziewczynki którzy trenują w 7 grupach pod okiem 5 trenerów. Oprócz założycieli zajęcia z młodzieżą prowadzą trenerzy Adrian Pawelczyk, Maciej Kameduła i Łukasz Duduć.

Podczas pikniku wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki ufundowane przez Burmistrza Miast i Gminy Bogatynia Andrzeja Grzmielewicza oraz bidony, opaski, plan lekcji i naklejki ufundowane prze FA Bogatynia. Następnie wręczono nagrody i wyróżnienia które otrzymali: Bartłomiej Nalepka, Mateusz Konieczny, Igor Wydrzyński – stypendium ufundowane przez FA Bogatynia
Za pomoc i wsparcie działalności szkółki pamiątkowe koszulki otrzymali Burmistrz Andrzej Grzmielewicz i Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bogatyni Konrad Wysocki.

Po nagrodach i wyróżnieniach wszyscy zawodnicy przystąpili do konkursu rzutów karnych a później zorganizowano turniej dla 6 drużyn. Wszystkie mecze dostarczyły wielu emocji i niezapomnianych wrażeń ich uczestnikom. Nie obyło się bez siniaków, łez oraz emocji i radości towarzyszącej każdej strzelonej bramce. Było bardzo dużo radości, uśmiechu i zadowolenia.
Na koniec dzieci wspólnie z rodzicami, mogli delektować się kiełbaskami oraz słodkimi pysznościami, które zostały przygotowane przez ich opiekunów. Przez cały czas świeciło piękne słońce a wszystkim uczestnikom dopisywał bardzo dobry humor.

Wszystkich chętnych do zapisania się do FA Bogatynia zapraszamy do udziału w treningach Naszymi partnerami są takie kluby jak Lech Poznań czy Bolton Wanderers oraz Wisła Płock. Szkoleniem objęte są dzieci w wieku 4-12 lat (w zajęciach mogą również uczestniczyć dziewczynki). Zajęcia prowadzą instruktorzy piłki nożnej.. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu na boisku LO w Bogatyni. Wszystkich rodziców i opiekunów zainteresowanych szkoleniem swoich pociech serdecznie zapraszamy. Bliższych informacji udzielają instruktorzy pod nr tel. 663 244 770 lub 519 167 272 oraz na http://www.footballacademy.pl/szkolka_pilkarska_Bogatynia.html lub https://www.facebook.com/FootballAcademyBogatynia

Wojciech Mikulski

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4700zł 4.5000zł
usd USD 3.7300zł 3.7500zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-14

Pogoda

booked.net