Sukces FA Bogatynia w eliminacjach do MP 2Odbył się (26.10) już drugi turniej eliminacji do Mistrzostw Polski Football Academy dla Mikroregionu Południowo-Zachodniego organizowany przez FA Bolesławiec. Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn z roczniku 2005/2006. Były to ekipy z Bolesławca, Wałbrzycha, Legnicy, Bogatyni, Lwówka Śląskiego, Leszna, Zgorzelca.


Duży sukces odnieśli zawodnicy FA Bogatynia, którzy zajęli 2 miejsce w klasyfikacji końcowej (po 2 turniejach rozegranych we Lwówku i Bolesławcu). Młodzi chłopcy tym samym uzyskali awans do Mistrzostw Makroregionalnych, które odbędą się na wiosnę. Stamtąd już tylko jeden krok do Finału Ogólnopolskiego. Przypominamy, że ich starsi koledzy w poprzedniej edycji grali w finale i zajęli 7 miejsce w Polsce. Gratulujemy i życzymy powtórzenia sukcesu kolegów. W całym kraju, w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski Football Academy, bierze udział 38 drużyn (około 400 zawodników), które na chwilę obecną dysponują zawodnikami z powyższego rocznika.
Najlepszym bramkarzem całego turnieju został reprezentant FA Bogatynia Szymon Kowalczyk Gratulujemy sukcesu zarówno Szymonowi jak i całemu zespołowi. Zawodnicy i trenerzy dziękują PHU Auto-Centrum Rakoczy za ufundowanie posiłków w trakcie turnieju.
FA Bogatynia - Szymon Kowalczyk, Wiktor Rogulski (7 bramek), Mateusz Skorupa (5 bramek), Kuba Zieniewicz (3 bramki), Bartłomiej Nalepka (3 bramki), Klaudiusz Cieniewicz ( 1 bramka), Dawid Laga (2 bramki), Marek Małek, Samuel Benitez-Bistel, Daniel Gołąb, Maksymilian Dejniak. Trenerzy Adrian Pawelczyk i Maciej Kameduła

Wyniki Football Academy Bogatynia:

FA Bogatynia – FA Legnica 8:0
FA Bogatynia – FA Lwówek Ślaski 4:1
FA Bogatynia – FA Bolesławiec 7:1
FA Bogatynia – FA Lwówek Śląski 4:1
FA Bogatynia – FA Leszno 1:5
FA Bogatynia – FA Zgorzelec 3:0

Dodać należy, że ciekawym rozwiązaniem w tych rozgrywkach jest klasyfikacja końcowa, która polega na porównaniu bilansu bramkowego każdej z drużyn. Skutkuje to mnóstwem strzelonych goli. Łącznie w całym turnieju zdobyto ich aż 208. Ma to na celu przede wszystkim promowanie ofensywnej i skutecznej gry oraz zwrócenie uwagi, na wagę i znaczenie każdej strzelonej czy straconej bramki.

Wojciech Mikulski

 

Sukces FA Bogatynia w eliminacjach do MP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4700zł 4.5000zł
usd USD 3.7300zł 3.7500zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-14

Pogoda

booked.net