Górnik Mistrzem Bogatyni 6Na boisku OSiR przy ul. Białogórskiej rozegrany został (24.09) mecz o Mistrzostwo Bogatyni Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej. Naprzeciwko siebie stanęły ekipy Zespołu Szkół Zawodowych i Liceum Ogólnokształcącego. Zdecydowanym faworytem byli chłopcy z „Górnika", w barwach którego w większości wystąpili zawodnicy bogatyńskiej Granicy.

 

 

Chłopcy z „Ogólniaka" przystąpili jednak do tego spotkania bardzo zmobilizowani i z nastawieniem sprawienia, może nie sensacji, ale małej niespodzianki.

Przez większość meczu gra toczyła się na połowie „Ogólniaka, jednak tylko trzy strzały znalazły się w siatce, a to głównie za sprawą, zarówno słabszej dyspozycji napastników, jak również bardzo dobrej postawie bramkarza LO, który po meczu został uznany najlepszym zawodnikiem tych zawodów. Zawodnicy LO, którzy bardzo groźnie kontratakowali, zdobyli jedną bramkę, co pozwoliło ustalić ostateczny wynik na 3:1 dla ZSZ. Po meczu wszyscy uczestnicy byli zadowoleni ze swojej gry i postawy i zgodnie uznano, że był to mecz dwóch godnych siebie rywali i wcale nie było widać różnicy w umiejętnościach czysto piłkarskich, choć zaznaczała się lekka przewaga drużyny ZSZ. Na zakończenie uczniowie „Górnika" otrzymali puchar za Mistrzostwo Bogatyni a zespół LO pamiątkowy dyplom. Obie drużyny reprezentować będą naszą gminę w Mistrzostwach Powiatu, które odbędą się 12.10 w Zgorzelcu

ZSZ Bogatynia – LO Bogatynia 3:1

ZSZ Bogatynia - Dawid Kostrzewa, Oskar Gmyrek, Remigiusz Dyka, Krystian Polakiewicz, .Krzysztof Bartnik, Krzysztof Sapioło, Przemysław Podębniak, Adrian Słomiak, Tomasz Stefanek, Marcin Pawłowski, Patryk Oblamski, Jakub Chmielowiec, Oskar Zwoliński, Mateusz Gurak. Opiekun Michał Lisiak.
LO Bogatynia – Maciej Ludwik, Słomiak Dawid, Kłycho Tristan, Hołubowicz Kamil, Bednarski Przemysław, Soroka Paweł, Jędrejek Kacper, Nych Hubert, Borówko Jerzy, Murawski Marcin, Ślusarczyk Łukasz, Pawłowski Adam, Chorab Paweł, Paliwoda Paweł, Kubica Maciej. Opiekun Adrian Cieślik.

Wojciech Mikulski

ZSZ Bogatynia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4700zł 4.5000zł
usd USD 3.7300zł 3.7500zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-14

Pogoda

booked.net